Kawa herbata

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Kawa i herbata

Kawa i herbata to produkty, których nie może zabraknąć w żadnym domu. Cenione są za wyjątkowy smak, aromat, a także właściwości. To dwa najpopularniejsze napoje, chętnie pijane nie tylko w zimne wieczory, ale też w ciepłe dni. Jaki właściwie mamy wybór i czym się kierować przy zakupie?

Rodzaje herbaty

Herbatę najprościej można podzielić na sypaną oraz ekspresową (w torebkach). Wybieramy je w zależności od indywidualnych potrzeb. Dla kogoś, kto lubi eksperymantować ze smakami i je mieszać, a także cieszy go cały rytuał przygotowania i picia herbaty – idealna będzie herbata sypana. Tu w zupełności wystarczy zwykły zaparzacz do herbaty za kilka złotych, jednak można też kupić specjalne czajniczki z sitkiem. Drugi rodzaj, czyli herbata w torebkach, skierowany jest do osób zabieganych, które cenią sobie wygodę i wolą po prostu wyrzucić torebkę zamiast czyścić zaparzacz. Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety. Przy herbacie sypanej mamy większą kontrolę nad całym procesem i zazwyczaj uzyskujemy lepszą jakość. Przy ekspresowej, jak sama nazwa mówi, oszczędzamy czas na jej przygotowaniu.

Rodzaje kawy

W przypadku kawy mamy większy wybór. Można kupić kawę ziarnistą, mieloną lub rozpuszczalną. Prawdziwi koneserzy decydują się tylko na tą pierwszą, ponieważ pozwala ona cieszyć się w pełni aromatem świeżo zmielonych ziaren. Jednak aby pozwolić sobie na takie rozwiązanie, będziemy potrzebować specjalnego młynka do kawy. Drugi rodzaj to pójście na skróty – można kupić już zmieloną kawę. Ma mniej intensywny aromat niż ta świeżo zmielona, jednak nadal pozwala cieszyć się smakiem prawdziwej kawy. Rozpuszczalna jest zdecydowanie najszybsza w przygotowaniu, nie musimy martwić się o temperaturę zaparzania i specjalne akcesoria. Nie powstaje także produkt uboczny w postaci fusów.

Kawa i herbata to produkty cenione od wielu lat. Są idealnym pomysłem na niezobowiązujący, ale ciekawy prezent. Zazwyczaj są one elegancko zapakowane, dlatego nie musimy się już tym przejmować. Obdarowana osoba będzie o nas myśleć za każdym razem, delektując się ulubionym napojem.

 

Przewiń do góry