Odplamiacze i wybielacze do tkanin

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Odplamiacze i wybielacze do tkanin

Środki piorące usuwają niewielkie zabrudzenia, ale często nie radzą sobie z poważnymi plamami, zwłaszcza tymi starszymi. Uzależnione jest to również od rodzaju plamy, a właściwie barwnika, który jest jej przyczyną. W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie odplamiacza lub wybielacza do tkanin. Ich skład pozwala skutecznie radzić sobie nawet z najbardziej opornymi plamami. Odplamiacze do prania przeznaczone są głównie do tkanin kolorowych i bazują na składniach aktywnych, które rozprowadzone na plamie, wnikają głęboko w strukturę tkaniny i usuwają zabrudzenie. Natomiast wybielacze, jak sama nazwa wskazuje, znajdują zastosowanie w przypadku tkanin białych i powodują nie tylko wybielenie plamy, ale również jej pozostałości oraz przywracają tkaninie śnieżną biel. Dzięki temu możliwe jest usunięcie nawet trudnych zabrudzeń.

Dlaczego warto wybrać odplamiacze i wybielacze do tkanin?

Jeśli tradycyjne środki piorące nie radzą sobie z plamami, warto skorzystać z profesjonalnego odplamiacza. Pomaga skutecznie pozbyć się nawet największych zabrudzeń, nie niszcząc tkaniny. W naszym sklepie znajdziesz różne rodzaje odplamiaczy, które różnią się konsystencją. W ten sposób wybierzesz produkt, który najlepiej spełnia Twoje potrzeby i ułatwia pracę. Wygodną opcją wydają się być odplamiacze w sprayu, które sprawdzają się zwłaszcza przy usuwaniu plam miejscowo. Tradycyjne odplamiacze mają postać płynu, ale dostępne są także wersje w proszku, które można dodać do prania lub używać miejscowo.

Poza odplamiaczem w domu przyda się wybielacz, który pozwala nie tylko usunąć plamę, ale też utrzymać biel tkanin. Najpopularniejsze rozróżnienie dzieli wybielacze na tlenowe i chlorowe. Te pierwsze zawierają wodę utlenioną i wchodzą w reakcję podczas bezpośredniego kontaktu  z wodą. W tym czasie wydzielany jest tlen, który ma wtedy działanie wybielające. Wybielacz chlorowy posiada w składzie związki chloru i jest przeznaczony do grubszych, mocniejszych tkanin w przeciwieństwie do wybielacza tlenowego.

 

Przewiń do góry