Artykuły do prania

Wyświetlanie 1–12 z 34 wyników

Artykuły do prania

Choć wydawać by się mogło, że automatyczne pralki znacznie ułatwiają i przyspieszają proces prania, to wybór odpowiednich środków piorących sprawia nie lada kłopot. Oczywiście pralka przejmuje wszystkie czynności związane z praniem, ale wciąż wymaga zastosowania odpowiednich specyfików chemicznych, które determinują jakość uzyskanych efektów. Rynek artykułów piorących proponuje zróżnicowaną ofertę. W naszym sklepie znajdziesz wszystkie niezbędne artykuły do prania, a my pomożemy wybrać Ci te najlepsze.

Podstawą są oczywiście proszki, które najprościej możemy podzielić na proszki do tkanin białych i kolorowych. Ich użycie jest niezbędne, ponieważ usuwają plamy i zabrudzenia. Jeśli mamy do czynienia ze starszymi lub trudnymi do usunięcia plamami, warto skorzystać z odplamiaczy lub wybielaczy, które rozwiązują problem z trwałymi zabrudzeniami. Alternatywą dla proszków są żele oraz płyny do prania, które mają delikatniejszą formułę, przez czyszczą i odświeżają ubrania. Uzupełnieniem każdego prania powinny być płyny do płukania (tzw. zmiękczacze), które zmiękczają ubrania i nadają im miękkości oraz przyjemnego zapachu. W ofercie mamy również kapsułki do prania, które zastępują proszek, żele i płyny do prania, a kapsułki zawierające składniki piorące i zmiękczające są wygodnym połączeniem środków piorących i płynów do płukania. Zwykle jedna kapsułka wystarcza, by zrobić jedno, pełne pranie.

Artykuły do prania – co wybrać?

Wszystkie artykuły do prania dobieramy w zależności od rodzaju tkanin. Pierwszorzędne znaczenie ma tutaj kolor. Zwykle dzielimy produkty do prania na: kolorowe, do białego i czarnego. Dzięki dopasowaniu produktu do koloru ubrań chronimy ich barwę. Wyróżnia się jeszcze artykuły do prania dla tkanin: delikatnych, wełnianych lub produkty łączące kilka takich właściwości. Ważną grupę stanowią artykuły do prania hipoalergiczne, dedykowane osobom ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień. Większość opakowań tego typu produktów posiada specjalne dozowniki, odmierzające ilość preparatu albo zakrętki, które pełnią taką funkcję.

 

Przewiń do góry